www.bergfahrer.eu

 

ÚVOD AKTUALITY FOTOGALERIE KONTAKT    
     
MÉ VÝJEZDY
 
 

 

 

 
 

Traunstein - Tato monumentální hora se zvedá do výše 1691m nad jezerem Traunsee poblíž města Gmunden. Výstup na tuto horu je možný několika cestami. Doporučuji jen zdatným turistům. Přenocovat lze těsně pod vrcholem hory v chatách Traunsteinhaus a Gmundener Hütte. Výhled do kraje je naprosto impozatní a nezapomenutelný, pokud vám vyjde počasí jako mně. Dachstein s ledovcem máte jako na dlani a nad jezerem Traunsee a městem Gmunden se přímo vznášíte. Všem požitkářům mohu jen a jen doporučit…..ale bez kola, vyjet na vrchol se skutečně nedá.

Brenta - Pohoří se dělí na tři pomyslné skupiny. Hlavní hřeben je dlouhý 25 kilometrů a táhne se ve směru sever - jih. Skládá se z několika menších pohoří, které prezentují vždy samostatné vrcholy, ale obecně ho lze rozdělit na severní, centrální a jižní. Zde, takřka uprostřed hřebene, také leží nejvyšší vrchol pohoří – Cima Tosa (3 173 m). Dalším významným celkem, který již nemá tak výrazný charakter, je travnatá oblast hor na jihovýchodě - Paganella se stejnojmenným nejvyšším vrcholem (2 125 m). Monte Gazza je poslední skupinou patřící do pohoří Brenta. Leží na jihu a výška masivu dosahuje 1.774 m.

Passo dello Stelvio - Jedná se o 3.nejvyšší vyasfaltovaný průsmyk Evropy ve výši 2757m, ale pro cyklisty jde o jednoznačnou jedníčku. Silnice do průsmyku byla postavena Rakušany v letech 1820-1825, aby spojovala údolí Valtelina s údolím Venosta. Na průsmyk můžete vyjet celkem ze tří směrů. Z italských stran z Bormia a Prata a ze švýcarské strany ze St. Marii přes Umbrailpass. Jde o neopakovatelný výjezd za krásného počasí a ve sjezdu o jednu z mála možností pro cyklistu na silnici běžně předjíždět pomalejší auta. Za 1.světové války se na průsmyku a v jeho okolí sváděly tvrdé bole mezi Rakouskou a Italskou armádou. Zbytky opevnění lze v okolí průsmyku ještě najít.

Kaprun - Kaprun Wasserkraftwerk – jedná se o soustavu vodních elektráren a vodních tunelů zbudovanou ve Vysokých Taurách nad obcí Kaprun v Kaprunském údolí. Toto monumentální vodní dílo se začalo stavět před 2.světovou válkou, v roce 1938 a bylo dokončeno v roce 1955. Během stavby zahynulo celkem 134 dělníků především pod padajícími lavinami. Toto vodní dílo můžete obdivovat i vy, když se v sezoně, která trvá od počátku května do poloviny října, necháte za 20 euro vyvést autobusem od lanovky na Kitzsteinhorn z výše 950m soustavou tunelů, horskou silnicí a unikátní výtahovou plošinou do výše 2040m na hráz Mooserboden. Já s kamarádem však do této oblasti pronikl mimo sezonu, což bylo velice vzrušující, protože jsme v celé oblasti byli úplně sami bez davů turistů. Šlapali jsme hezky po svých. Směle ostatním opovážlivcům doporučujeme………do zavřeného prvního tunelu se dostanete krátkou cestičkou po vrstevnici od vrat bočním vchodem, který je od vrat jen asi 100m a pak již jde vše jak po másle, zaměstnanci elektrárny si nás vůbec nevšímali a nevyháněli nás jelikož elektrárny jsou automatizované, monitorované a dálkově ovládané centrálním dispečinkem.

Grossglockner - Grossglockner Hochalpenstrasse – jde o nejoblíbenější výletní cíl Rakouska, který každoročně navštíví 900 000 návštěvníků. Silnice dosahuje v nejvyšším bodě výše 2504m a je zbudovaná v blízkosti nejvyšší hory Rakouska – Grossglockneru. Tato horská silnice byla postavena v neuvěřitelně krátkém čase v rozmezí let 1930 – 1935. Nejdříve byla vydlážděna kostkami, které jsou nyní již jen na několika málo místech. Nejlepší vyhlídku má na silnici Franz – Josef Höhe nabízející nádherný výhled na Grossglockner s ledovcem Pasterze. Silnice je otevřena od začátku května do konce října. Na počátku června se zde jede nádherný a namáhavý silniční cyklistický závod z Brucku na nejvyšší bod silnice na Hochtor.

  
 

    
 

 Copyright © 2012-2024, www.bergfahrer.eu
Všechna práva vyhrazena.

WWW.BERGFAHRER.EU

TOPlist