www.bergfahrer.eu

 

ÚVOD AKTUALITY FOTOGALERIE KONTAKT    
     
MÉ VÝJEZDY
 
 

 

 

 
 

Lohberghütte

Lohberghütte 560m - Brennes 1034m - Grosses Arber 1456m

Výjezd začnete přímo od Hotelu Gries Wies. Ihned na rozdýchání vás čeká 11% stoupání do osady Sommerau, kde se dáte na křižovatce doprava a mírným sjezdem vjedete do lesa. Zde ve sklonu 7% začíná vlastní stoupání na Velký Javor a zároveň končí asfaltka a začíná písečková cesta jako mlat. Asi po kilometru stoupání odbočíte vlevo ve směru na Brennes a Mooshütte. Po přejetí potoka po mostě se silnice výrazně zlomí a vy stoupáte ve sklonu 10-12% . Před vracákem směrem k Mooshütte se silnice delší dobu dokonce drží ve sklonu až 14%. Po projetí vracáku je již stoupání milosrdné a pohybuje se ve sklonu 6-7%. Jen na 2 místech cestou na Brennes se stoupání zvýší na krátkou chvíli na 9%. Poté co jste dosáhli sedla Brennes, se dáte již po hlavní silnici vpravo a jedete asi 1kilometr ke kabinkové lanovce na Velký Javor. Od ní začíná poslední brutální stoupání k vrcholu, které jednoznačně snese označení smrtící krpál. Nejdříve sjezdovkou po šotolinové cestě s kameny stoupáte ve sklonu 14-16%, poté si chvíli odpočinete při jízdě lesem ve sklonu 3%, aby po vracáku začal naprostý brutál, kdy ihned sklon šotolinové cesty naroste na 17-18%, ve kterém se drží asi půl kilometru, než se před vyjetím z lesa na louku zvedne na 20%. Poté se cesta narovná, na snesitelných 10-12% a vy dorazíte k chatě Eisensteiner Hütte. Musel jsem opravdu využít všechny své morální i fyzické síly, abych neslezl z kola. Na 14,7 kilometrech jste překonali převýšení 780m. Po pravdě řečeno jsem nečekal, že výjezd bude tak náročný. V chatě je dobré se občerstvit. Dále již na vás čeká jen posledních 100 výškových metrů na vrchol Velkého Javoru. Jde o pasáž, která je vyhrazena pěším turistům a je zde zákaz jízdy na kole. Při sklonu 16-20% a kamínkovým sypkým podkladem, by se ani vlastně jet nedala. Z vrcholových skal je nádherný kruhový výhled do širokého okolí. Pokud budete mít štěstí, je možno dobře vidět i Alpy.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Spousta restaurací na cestě.
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Horské koloLohberghütte

Lohberghütte 560m - Sommerau 716m - Scheiben 1020m - Svaroh 1333m

Vlastní výjezd začneme u Hotelu Gries Wies. Ihned nás čeká stoupání 11% do obce Sommerau. V obci se na křižovatce dáme vlevo do kopce. V trvalém sklonu 12% dosáhneme horní části této malé obce, kde se na křižovatce dáme doprava ve směru turistické značky Lo5. Nejprve stoupáme podél lesa ve sklonu 5-7%, bychom po vjetí do lesa postupně přidávali sklon až do sklonu 14-16%. Tam je třeba díky horšímu podkladu lesní cesty kolo i delší dobu vést. Po napojení se na lepší lesní cestu ve sklonu 12% dojedeme na samotu Scheiben, kolem níž projedeme a ve sklonu 8-9% dosáhneme stejnojmenného velkého parkoviště běžkařského zimního areálu ležícího vedle hlavní silnice Lam – Bayerische Eisenstein. Odtud pokračujeme opět po turistické značce Lo5, jedeme asi 1 kilometr, poté odbočíme dle značky doleva z lesní cesty na stezku, kde se již nedá na kole jet, ale je třeba tlačit. Následuje totální mordor, kdy je problém kolo byť jen tlačit a často je třeba kolo vést, no spíše nést. Tento asi 1 kilometr dá opravdu zabrat a nikomu nedoporučujeme nás následovat. Z vrcholové skály je díky okolnímu porostu prakticky nulový výhled. Opodál stojící ruina Juránkovy chaty již jen němě připomíná slavnou turistickou minulost tohoto místa. Ze startu jsme ujeli 11km a nastoupali 780m. U Juránkovy chaty jsme naštěstí potkali krajana z Klubu českých turistů, který nám prozradil, že až na vrchol Svarohu vede z české strany pohodová lesní cesta, a že se z tohoto nehostinného vrcholu můžeme v pohodě vrátit přes českou stranu hranice kolem Černého jezera a přes Železnou Rudu. Toho jsme rádi využili, jelikož ze Svarohu na německou stranu se opravdu na kole sjet nedá.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

NE
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

NE
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Horské koloLohberghütte

Lohberghütte 560m - Sommerau 716m - Scheiben 1020m - Zwerchecker Wald 1180m

Výjezd začneme u hotelu Gries Wies. Ihned nás čeká stoupání 11% do obce Sommerau. V obci se na křižovatce dáme doprava. Poté mírným sjezdem vjedeme do lesa a na první křižovatce se dáme vlevo a ve sklonu 8-9% začínáme stoupat lesem. Mineme samotu Ebensäge. Asi po 1 kilometru za ní asfaltka končí a odbočíme ostře doprava a ve sklonu 12-13% dosáhnete parkoviště Scheiben. Odsud jedeme stejně jako na vrch Svaroh ve směru turistického značení Lo5, ale na příští křižovatce jedeme rovně a ve sklonu 8% dosáhneme nejvyššího bodu této cesty ve výši 1180m pod vrchem Svaroh. Ujeli jsme 8kilometrů a nastoupali 680m. Do Lohberhütte jsme jeli po téže cestě dále. Jedná se o pohodový sjezd po šotolině.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

NE
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

NE
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

1
 
    VÝBAVA

Horské kolo  
 

    
 

 Copyright © 2012-2024, www.bergfahrer.eu
Všechna práva vyhrazena.

WWW.BERGFAHRER.EU

TOPlist