www.bergfahrer.eu

 

ÚVOD AKTUALITY FOTOGALERIE KONTAKT    
     
MÉ VÝJEZDY
 
 

 

 

 
 

Mutters

Mutters 810m – Kreith 991m – Kreither Alm 1492m – Burganna 1662m

Na návsi ve vesnici Mutters odbočíte ve směru značení na Kreith. Jedete po asfaltové silnici, před Raitisem se silnice zpříkří na 10%, ale jinak jedete v příjemném stoupání 5-8% až do Kreithu. Zde se sklon silnice zvedne na 12%, držíte se značení na Kreither Alm. Vjezdem do lesa u parkoviště končí asfalt a začíná šotolinová cesta lesem nad potokem Sagbach. To již stoupáte celkem stabilně ve sklonu 10-12% až na křižovatku nad chatou Stockerhof. Zde se dáte doprava a stoupáte již po horší šotolinové hodně hrubě kamenité cestě ve sklonu 10-13% až na chatu Kreither Alm. Jde o pěkný výjezd lesem, kde se vám občas otevřou výhledy do údolí Wipptal a na Patscherkofel. Chata Kreither Alm, kde se můžete kvalitně občerstvit, leží přímo pod dominantní horou Saile vysokou 2404m. K chatě z cesty vede jen úzká pěšina dlouhá asi 100m. Po občerstvení se vrátíte pěšinou zpět na šotolinovou cestu a pokračujete po ní dále, ale již se držíte ukazatele na Pfarrachalm. Stoupáte lesem v pohodovém sklonu 10-12%, jen v jednom místě se silnice zpříkří na 14%. Dojedete na konečnou točnu této lesní cesty a krátkou spojkou lesem vstoupíte na sluncem zalitou louku Burganna. Zde je umístěna lavička s naprosto dech beroucím nádherným výhledem na údolí Wipptal a Stubaital s dominatními horami Serles, Patscherkofel a v dáli se tyčícím Olpererem s hintertuxským ledovcem. Jde jednoznačně o jednu z nejkrásnějších vyhlídek v celých Alpách. Ujeli jste 12km a nastoupali 860m. Zpáteční sjezd není díky hrubě kamenité cestě nic moc. Sjezd si můžete zpestřit zajížďkou k chatě Stockerhof a odsud směrem k Telfes se napojit na písečkovou cestu přes Telfer Wiesen. Jedná se o krásnou cestu alpskými loukami se seníky, která je v jejím závěru zpestřená polokruhovitým železným mostem na trati tramvaje Innsbruck – Fulpmes.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

není
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

2
 
    VÝBAVA

Horské koloMutters

Mutters 810m – Mutterer Alm 1608m

Z vesnice vyjedete ve směru zimního střediska Muttereralm. Náves opustíte ve směru Axams a druhou odbočkou vlevo vzhůru začínáte stoupat nejprve v 8% stoupání, u křížení s tramvají v 9% a posléze ve 12% stoupání. Poté pokračujete v 10% stoupání, které se v jednosměrce pod dolní stanicí kabinkové lanovky utáhne na 12-13%. Dosáhli jste základny Bikeparku Innsbruck, ujeli jste 2,5km a nastoupali 142m. Projedete po rovině velké parkoviště a odbočíte vzhůru vpravo již ve směru na Muttereralm. Ihned vás přivítá 12% stoupání, které před obsluhou vodního díla se zpříkří na 13%. Dále již jedete ve 12% stoupání až na louky pod pensionem Nockhof, kde na vás krátce blikne 14% sklon. Z louky se vám naskytne krásný výhled na Innsbruck, severní řetěz hor nad městem a na Patscherkofl. Od louky to ale přestává být výjezdní legrace. Po vnoření se do lesa se trvale pohybujete ve sklonu 13-15%, na dvou místech dokonce i 17%, stoupáky vás hodně vyčerpají. Až pod vrchol výjezdu se pohybujete v tomhle krpálu. Není vůbec možné nikde dotankovat vodu, takže za horkých letních dnů může být výjezd značně vysilující až žíznivý. Posledních asi 70 výškových metrů již silnice povolí na pohodový sklon 7-10%. Dosáhli jste cíle horní stanici lanovky Mutterer Alm Bahn. Ujeli jste 7,5km a nastoupali 800m převýšení. Jedná se o dosti náročný výjezd, který si můžete okořenit výjezdem ještě na Pfriemesköpfl do výše 1801m. Já už dále nepokračoval, tento smrtící krpál na Mutterer Alm mi naprosto stačil.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

není
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Horské koloMutters

Mutters 810m – Mutterer Alm 1608m - Kreither Alm 1492m – Obere Burganna 1713m

Z vesnice vyjedete ve směru zimního střediska Muttereralm. Náves opustíte ve směru Axams a druhou odbočkou vlevo vzhůru začínáte stoupat nejprve v 8% stoupání, u křížení s tramvají v 9% posléze ve 12% stoupání. Poté pokračujete v 10% stoupání, které se v jednosměrce pod dolní stanicí kabinkové lanovky utáhne na 12-13%. Dosáhli jste základny Bikeparku Innsbruck, ujeli jste 2,5km a nastoupali 142m. Projedete po rovině velké parkoviště a odbočíte vzhůru již ve směru na Muttereralm. Ihned vás přivítá 12% stoupání, které před obsluhou vodního díla se zpříkří na 13%. Dále již jedete ve 12% stoupání až na louky pod pensionem Nockhof, kde na vás krátce blikne 14% sklon. Z louky se vám naskytne krásný výhled na Innsbruck, severní řetěz hor nad městem a na Patscherkofl. Od louky to ale přestává být výjezdní legrace. Po vnoření se do lesa se trvale pohybujete ve sklonu 13-15%, na dvou místech dokonce i 17%, stoupáky vás hodně vyčerpají. Až pod vrchol výjezdu se pohybujete v tomhle krpálu. Není vůbec kde dotankovat vodu, takže za horkých letních dnů může být výjezd značně vysilující až žíznivý. Posledních asi 70 výškových metrů již silnice povolí na sklon 7-10%. Dosáhli jste cíle horní stanici lanovky Mutterer Alm Bahn. Ujeli jste 7,5km a nastoupali 800m převýšení. V restauraci u horní stanice kabinkové lanovky je možnost se občerstvit. Odsud pokračujete ve směru značení ma Kreither Alm. Jedná se pohodový a krásný vrstevnicový trail vedený po šotolinové a lesní cestě. Před Kreither Alm na vás čeká jen kratinká 12% výjezdová pasáž a jste na horské chatě. Krátkou lesní pěšinou se vydáte na východ ve směru značení na Pfarrachalm. Napojíte se na šotolinovou cestu, dáte se vpravo a stoupáte ve sklonu 10-12% vzhůru. Jen v jednom místě se silnice zvedne na 14%. Dojedete na konečnou točnu této lesní cesty a krátkou spojkou lesem vstoupíte na sluncem zalitou louku Burganna. Zde je umístěna lavička s naprosto dech beroucím nádherným výhledem na údolí Wipptal a Stubaital s dominatními horami Serles, Patscherkofel a v dáli tyčící se Olperer s hintertuxským ledovcem. Jde o jednoznačně jednu z nejkrásnějších vyhlídek v celých Alpách. Vy ale pokračujete ještě o 1,5 kilometru dále vzhůru na Obere Burgannu, kde silnice končí a ve směru na Pfarrachalm již pokračuje jen úzká pěšina lesem. Z louky bohužel není žádný dobrý výhled ve směru na Stubaital. Ujeli jste 13,5kilometru a nastoupali 1080m. Raději se vraťte dolů na lavičku s fantastickým výhledem. Zpáteční sjezd není díky hrubě kamenité cestě nic moc. Sjezd si můžete zpestřit zajížďkou k chatě Stockerhof a odsud směrem k Telfes se napojit na písečkovou cestu přes Telfer Wiesen. Jedná se o krásnou cestu alpskými loukami se seníky, která je v jejím závěru zpestřená polokruhovitým železným mostem na trati tramvaje Innsbruck – Fulpmes.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

není
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Horské kolo  
 

    
 

 Copyright © 2012-2024, www.bergfahrer.eu
Všechna práva vyhrazena.

WWW.BERGFAHRER.EU

TOPlist