www.bergfahrer.eu

 

ÚVOD AKTUALITY FOTOGALERIE KONTAKT    
     
MÉ VÝJEZDY
 
 

 

 

 
 

Prutz

Prutz 876m – Kauns 1050m - Naturparkhaus Kaunergrat 1559m – Goglesalm 2017m - Krahberg 2212m

Z Prutzu vyrazíte do přilehlé obce Faggen, projedete jí po hlavní silnici a začnete ve 12% sklonu stoupat do obce Kauns. V obci se silnice srovná a odbočíte z ní doleva dle ukazatele ve směru na Naturparkhaus. Zde opět začne 11% stoupání, které se za větší autobusovou zastávkou na křižovatce zpříkří opět na 12%. Nabíráte postupně výšku nad údolí Innu a začínají se vám otvírat překrásné scenérie hor obklopujících tento mohutný alpský tok. V osadách Falpaus a Puschlin se na tachometru objeví i stoupání 13%. Poslední 2 kilometry k Naturparkhausu jsou prakticky po vrstevnici i dokonce trochu i z kopce. Ujeli jste 11 kilometrů a nastoupali 721m. Pokračujete dále po asfaltce a začnete sjíždět z kopce. Na křižovatce se dáte doleva ve směru Fliess. Klesnete asi 60 výškových metrů a odbočíte do lesa vpravo ve směru ukazatele na Goglesalm. Začnete hned zhurta, ve 12% stoupání, které posléze povolí na 10-11%, ve kterém dosáhnete hranici lesa, kde vás čeká krpál ve sklonu 14% a jste u chaty Goglesalm ve výšce 2017m. Ujeli jste 17 kiláků a nastoupali 1221m. Z této horské chaty jsou skvělé výhledy na celý region Tiroler Oberland a až do Švýcarska. Od chaty se dáte po turistické cestě na Krahberg, která se vine prakticky vrstevnicovitě po hřebeni Venet až na vrchol a středisko zimních sportů Krahberg. Cesta se bohužel díky terénu nedá jet, musíte 3 kiláky kolo tlačit. Na vrcholu končí lanovky z Zamsu a Fliessu a je tam restaurace. Ale především nádherné výhledy do širokého okolí. Nazpět do Prutzu je lepší se dát po jiné cestě a to po cestě směřující na vrchol z Fliessu. Doufám, že ale máte dobré brzdy, jelikož hned z vrcholu vás čeká několik set metrů 24% klesání po šotolině. Poté se klesání zmírní na 14-16%, ale nějak rozbalit rychlostně to opravdu nemůžete. Mně sjezd znepříjemnily stavební práce na této přístupové cestě na Krahberg, kdy dělníci pokládali novou písečkovou vozovku. Mnoho kilometrů bylo od náklaďáků s pískem dost rozježděných a muselo se jet krokem. Dole pod Fliessem se u řeky napojíte na innskou cyklostezku a po 6,5 kilometrech jste v Prutzu. Ujeli a natlačili jste 41 kilometrů a nastoupali 1441m
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Restaurace v Naturparkhausu. Horská chata Goglesalm
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Horské koloPrutz

Prutz 876m – Fendels 1353m – Sattelklause 1874m – Fendler Alpe 1970m

Z Prutzu vyrazíte ve směru na Kaunertalgletscher. Kousek za městečkem odbočíte vpravo ve směru na Fendels a ihned se zakousnete do stoupání 12%, které překvapivě povolí až těsně před vesnicí na 8%, aby v obci opět se silnice zpříkřila na 12%. V tomto sklonu dosáhnete parkoviště u lanovek, ale neodbočíte na něj, pokračujete vzhůru rovně a již v pohodovém sklonu 8% vjedete po asfaltové silnici do lesa. Stále se držíte lesem po asfaltce, až dosáhnete rozcestí tvaru V. Zde v 1540m asfalt končí, ujeli jste 7,1km a nastoupali 664m. Na rozcestí se dáte doprava a po rovince vjedete do lesa, která se za lávkou a brodem horského potoka začne utahovat na sklon 11-12%, který vydrží až na Sattelklause do výše 1874m. Pak již dle ukazatele doprava ve směru Fendler Alpe, nejdříve pohodově v 5% stoupání, posléze 7-8%, aby těsně před chatou jste si mákli na krátkou chvíli v 11-12% stoupání. Ujeli jste 13kilometrů a nastoupali 1100m. Jde o pohodovou vyjížďku na necelý půlden.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Hotelové restaurace a samostatné restaurace ve Fendles
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

Chata Fendler Alpe
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

2
 
    VÝBAVA

Horské koloPrutz

Prutz 876m – Schöngampalm 1882m - Fisserjoch 2436m

Z Prutzu vyjedete po Innské cyklostezce ve směru na Landeck. Přejedete po mostě řeku Inn, dáte se po cyklostezce doprava a asi po kilometru opustíte cyklostezku a odbočíte doleva vzhůru mezi domy. Přivítá vás 13% stoupání, které se záhy zvedne na těžko uvěřitelných 19%, které překvapivě vydrží asi půl kilometru. Poté se silnice narovná a vy v serpentinách ve 12% stoupání dosáhnete hotelu Neuegg na nádherné vyhlídce nad údolím. Poté se již držíte turistického značení na Schöngampalm. Skončí asfaltka a vy jedete lesem šotolinou a pozvolna v 5-8% stoupání se přibližujete k severní části obřího lyžařského areálu Serfaus-Fiss-Ladis. Poté co vjedete po cestě na sjezdovkovou louky se silnice zpříkří na 12% a v tomto sklonu dosáhnete Schöngampalm. Zde je možno se občerstvit. Poté pokračujete podle turistického značení na Fisserjoch. Postupně v 12-13% stoupání dosáhnete Zirbenhütte v 2080m. Poté se sklon silnice zmírní a vy ve sklonu 10-12% stoupáte po šotolinové silnici napříč loukami, po kterých se v zimě prohání lyžaři, směrem k průsmyku. Jen v jednom místě se silnice zpříkří na 13%. Jste v průsmyku, ze kterého máte překrásný pohled na velkou část tohoto obřího lyžařského areálu. Ujeli jste 20 kilometrů a nastoupali 1660m. Pokud máte ještě sílu, můžete si výjezd prodloužit výšlapem o dalších 150m převýšení na Zwölferkopf. Když jsem já však vyjel do průsmyku, bylo 6 st., foukal vítr, vrchol Zwölferkopfu byl v mracích, takže jsem už dále nejel. Zpět do Prutzu jsem se vrátil ale jinou cestou a sjel přímo do Fissu a pak do Ladisu a do Riedu a po innské cyklostezce do Prutzu. Ujel jsem celkově 46 kilometrů.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Chata Schöngampalm.
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

Restaurace na konečné lanovky z Fissu.
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Horské kolo  
 

    
 

 Copyright © 2012-2024, www.bergfahrer.eu
Všechna práva vyhrazena.

WWW.BERGFAHRER.EU

TOPlist