www.bergfahrer.eu

 

ÚVOD AKTUALITY FOTOGALERIE KONTAKT    
     
MÉ VÝJEZDY
 
 

 

 

 
 

Biberwier

Biberwier 989m – Marienbergjoch 1789m

Z obce se vydáte na jih po cyklostezce ve směru Fernpass, nejdříve jedete po hlavní silnici. Z té odbočíte doleva pod hotelem MyTirol a z asfaltové cesty k hotelu odbočíte opět záhy doleva na šotolinovou cestu zprvu křižující louku u sedačkové lanovky a držíte se ve směru na Nassereiter Alm. Rychle opustíte louku a vnoříte se do lesa, kde na vás čeká stoupání 8-12%, které při opětném výjezdu na louky u sedačkových lanovek se zvýší až na 13%. Nyní stoupáte v serpentinách napůl na loukách, které v zimě slouží jako sjezdovky, a napůl v lese ve sklonu 9-14%, který několikrát dosáhne až 15%. Poslední kilometr před dosažením Bergrestaurantu Sunnalm v 1620m je již docela náročný. Jsou na něm 2 dlouhé úseky se sklonem 17%. Od restaurace vás ale čeká nejnáročnější stoupání tohoto výjezdu. Nejdříve ve sklonu 15% dosáhnete horní stanice sedačkové lanovky. Od lanovky na vás čeká krpál 28% naštěstí dlouhý jen 30m. Ten přejde ve sklon 20-21%, který pokračuje několik set metrů až prakticky k opuštěné chatě Marienberg Hütte. Od ní již ve sklonu 15-19% dosáhnete průsmyku. V průsmyku jsme měli bohužel špatné počasí, jak fotografie napovídají, tudíž nemůžeme pohovořit o žádných zajímavých výhledech, které se odsud nabízejí. Každopádně v souhrnu se nejedná o nijak náročný výjezd, dá se absolvovat také jako večerní i se sjezdem 2,5 hodinový výjezd. Na 9 kilometrech překonáte převýšení 800m.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Bergrestaurant Sunnalm
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

není
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

2
 
    VÝBAVA

Horské koloBiberwier

Biberwier 989m – Lermoos 1004m - Grubighütte 2028m

Nejdříve z Biberwieru po hlavní silnici dojedete do Lermoosu. Zde hned na začátku obce odbočíte doleva na asfaltovou úzkou cestu ve směru turistické značky ukazující směr na Grubigalm. Stoupání začíná ihned zhurta ve sklonu 12%, které v první ostré zatáčce přejde v 15%. V pěkných serpentinách napůl na loukách, napůl v lese jedete ve sklonu 9-14%, které občas přechází v 15%. Na loukách pod mezistanicí kabinkové lanovky si asi na třičtvrtě kilometru odpočinete jen v mírném stoupání 4-5%, aby již na šotolině ve sklonu až 15% jste dosáhli mezistanice kabinkové lanovky ve výši 1334m. Dále vás čeká asi 1 kilometr odpočinkového stoupání lesem ve sklonu 6-9%, abyste posléze ve sklonu 9-13% dosáhli Grubigalm ve výši 1705m. Odtud začíná nejnáročnější vrcholové stoupání, kdy ve sklonu 12-17% vyjedete k chatě Grubig. Jedná se náročných 300m převýšení, které je ale odměněno dechberoucími výhledy na okolní hory, především samozřejmě na horu Zugspitze. Jako třešničku na dortu si v závěru stoupání těsně před chatou vychutnáte stometrový krpál 21%. Za svojí námahu jste ale odměněni jedněmi z nejkrásnějších alpských výhledů z terasy chaty Grubighütte. Vlastní stoupání z Lermoosu je dlouhé 11,5 kilometru s převýšením 1030m. Jde o středně náročný výjezd s krásnými výhledy, určitě stojí za zopakování.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

restaurace na Brettalm
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Horské koloBiberwier

Biberwier 989m - Nasserreither Alm 1739m

Výjezd můžete začít na velkém parkovišti lyžařského areálu v jižní části Biberwieru pod hotelem My Tirol. Držíte se ukazatelů na Nassereither Alm. Nejdříve u hotelu vjedete na louku, která v zimě slouží jako sjezdovka, abyste jí záhy opustili a vjeli do lesa nad hotelem a lesní mírnou pasáží pokračovali až k jezeru Weissensee ve výši 1082m. Za jezerem se již začne hrubě šotolinová cesta zvedat a vy ve sklonu 8-11% dosáhnete vyhlídky na křižovatce tří cest ve výši 1280m. Zde je z laviček kousek od křižovatky nádherný výhled na serpentiny silnice na Ferpass vedoucí z Imstu. Z křižovatky se vydáte ve směru na Nassereither Alm. Ihned vás přivítá stoupání se sklonem 12%, které až po drahné chvíli po prvním vracáku povolí na 8%. Chvíli si odpočinete v tomto příjemném sklonu cesty, aby se ale cesta opět v dalším vracáku zpříkřila a vy se trvale pohybujete ve sklonu 10-12% až k cíli cesty. Jen těsně před loukou Nassereither Alm je sklon cesty v jednom místě 14%. Celkově se jedná o příjemný nenáročný výjezd s množstvím nádherným panoramatických pohledů. Na 10 kilometrech nastoupáte 719m převýšení. Na louce Nassereither Alm je restaurace na statku, kde se můžete po výjezdu občerstvit.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

není
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

restaurace Nassereither Alm
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

1
 
    VÝBAVA

Horské koloBiberwier

Biberwier 989m - Fernpass 1210m - Nassereith 834m - Marienbergjoch 1789m

Výjezd začneme u velkého parkoviště v lyžařském areálu pod hotelem My Tirol. Vydáme se směrem zeleného značení na Fernpass. Značení nás vede na louku lyžařského areálu, kterou opustíme po prvním vracáku a stoupání 8%. Poté jedeme lesem po široké pěkné lesní cestě jen s minimálním stoupáním až k jezeru Weissensee ve výši 1082m, za nímž začíná první ostřejší stoupání se sklonem 11-12%, občas se objeví i 13%, abychom záhy dojeli na vyhlídku na křižovatce tří cest ve výši 1280m. Zde je z laviček kousek od křižovatky nádherný výhled na serpentiny silnice na Ferpass vedoucí z Imstu. Poté se vydáme po směru značení na Fernpass, který dosáhneme brzy pěkným šotolinovým sjezdem a jen jedním krátkým stoupáním se sklonem 7%. Silnici na Fernpassu podjedeme tunýlkem a po kratičkém stoupáku začínáme sjíždět kolem kostelíka krásnou alejí stromů dolů do údolí. Začíná krásný sjezd, který je třeba si vychutnat. Po projetí kamenitého suťového pole se cyklostezka náhle zlomí ve sklonu sjezdu 14%, abychom se po cyklostezce zahryzli do stěny hory a ve sklonu 10-12% dosáhli v příjemném stínu lesa Hotelu Schloss Fernsteinsee. Po projetí hradní branou se nám vpravo naskýtá nádherný pohled na zurčící vodopády údolí Klausbachtalu. Odtud se nyní již asfaltová cyklostezka narovnává a my v pohodovém klesání 1-3% vjedeme po asi 2 kilometrech do obce Nassereith. Zde jsme se naobědvali v příjemné pizzerii na návsi. Stoupání na Marienbergjoch začíná z vesnice nenápadně ve sklonu 5-7%. Držíme se značení cyklostezky ve směru Obsteig. Asi ve výši 950m se objeví odbočka vlevo již značená ve směru na Marienbergjoch. Stoupáme loukami ve sklonu 12-15%, abychom dosáhli osady Aschland ve výši 1115m. Projedeme osadou s několika krásnými hotely, nad osadou vjedeme do lesa a je tady to, pro co jsme si vlastně přijeli. Odbočkou doleva z hlavní asfaltové silnice začíná šotolinová cesta na Marienbergjoch. Na rozdýchání je pro nás připraveno stoupání 12-14%, které se po prvním vracáku zvedne na 15-16%, které vydrží neuvěřitelně dlouho až do výše 1380m. Zde nás čeká asi kilometrová pasáž jen ve sklonu 6%, aby silnice poté opět nabrala hrozivých 16% na několik desítek metrů. Chaty Marienbergalm již dosáhneme v pohodovém sklonu 12%. Zde je možnost se opět občerstvit. Od chaty nás ihned přivítá stoupání ve sklonu 12-13%, které od prvního vracáku se postupně přes 14% a 15% vyšplhá na pěkných 17-18%. Tento sklon je posléze zmírněn na 14-16%, který vydrží až do průsmyku. Z Nasserereitu jsme ujeli 11km a nastoupali 956m. Z průsmyku nás poté čeká nejdříve dost náročný sjezd po cestě s kameny jak pěsti velkými ve sklonu 20% k Bergrestaurantu Sunnalm ve výši 1620m. Odtud je to již pohoda až do Bieberwieru. Celkově se jedná o velmi krásný a zajímavý okruh a náročným smrtícím krpálem do sedla Marienbergjoch. Tento výjezd je v jedné knize alpských výjezdů zařazen mezi 100 nejkrásnějších alpských okruhů.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

Ne
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

4
 
    VÝBAVA

Silniční koloBiberwier

Biberwier 989m - Ehrwald 994m - Ehrwalder Alm 1502m - Gaistal-Kuppe 1595m

Výjezd začneme u velkého parkoviště v lyžařském areálu pod hotelem My Tirol. Vydáme se směrem zeleného značení na Fernpass. Značení nás vede na louku lyžařského areálu, kterou opustíme po prvním vracáku a stoupání 8%. Poté jedeme lesem po široké pěkné lesní cestě jen s minimálním stoupáním až k jezeru Weissensee ve výši 1082m, za nímž začíná první ostřejší stoupání se sklonem 11-12%, občas se objeví i 13%, abychom záhy dojeli na vyhlídku na křižovatce tří cest ve výši 1280m. Zde je z laviček kousek od křižovatky nádherný výhled na serpentiny silnice na Ferpass vedoucí z Imstu. Poté se vydáme po směru značení na Fernpass, který dosáhneme brzy pěkným šotolinovým sjezdem a jen jedním krátkým stoupáním se sklonem 7%. Silnici na Fernpassu podjedeme tunýlkem a po kratičkém stoupáku začínáme sjíždět kolem kostelíka krásnou alejí stromů dolů do údolí. Začíná krásný sjezd, který je třeba si vychutnat. Po projetí kamenitého suťového pole se cyklostezka náhle zlomí ve sklonu sjezdu 14%, abychom se po cyklostezce zahryzli do stěny hory a ve sklonu 10-12% dosáhli v příjemném stínu lesa Hotelu Schloss Fernsteinsee. Po projetí hradní branou se nám vpravo naskýtá nádherný pohled na zurčící vodopády údolí Klausbachtalu. Odtud se nyní již asfaltová cyklostezka narovnává a my v pohodovém klesání 1-3% vjedeme po asi 2 kilometrech do obce Nassereith. Zde jsme se naobědvali v příjemné pizzerii na návsi. Stoupání na Marienbergjoch začíná z vesnice nenápadně ve sklonu 5-7%. Držíme se značení cyklostezky ve směru Obsteig. Asi ve výši 950m se objeví odbočka vlevo již značená ve směru na Marienbergjoch. Stoupáme loukami ve sklonu 12-15%, abychom dosáhli osady Aschland ve výši 1115m. Projedeme osadou s několika krásnými hotely, nad osadou vjedeme do lesa a je tady to, pro co jsme si vlastně přijeli. Odbočkou doleva z hlavní asfaltové silnice začíná šotolinová cesta na Marienbergjoch. Na rozdýchání je pro nás připraveno stoupání 12-14%, které se po prvním vracáku zvedne na 15-16%, které vydrží neuvěřitelně dlouho až do výše 1380m. Zde nás čeká asi kilometrová pasáž jen ve sklonu 6%, aby silnice poté opět nabrala hrozivých 16% na několik desítek metrů. Chaty Marienbergalm již dosáhneme v pohodovém sklonu 12%. Zde je možnost se opět občerstvit. Od chaty nás ihned přivítá stoupání ve sklonu 12-13%, které od prvního vracáku se postupně přes 14% a 15% vyšplhá na pěkných 17-18%. Tento sklon je posléze zmírněn na 14-16%, který vydrží až do průsmyku. Z Nasserereitu jsme ujeli 11km a nastoupali 956m. Z průsmyku nás poté čeká nejdříve dost náročný sjezd po cestě s kameny jak pěsti velkými ve sklonu 20% k Bergrestaurantu Sunnalm ve výši 1620m. Odtud je to již pohoda až do Bieberwieru. Celkově se jedná o velmi krásný a zajímavý okruh a náročným smrtícím krpálem do sedla Marienbergjoch. Tento výjezd je v jedné knize alpských výjezdů zařazen mezi 100 nejkrásnějších alpských okruhů.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Tirolerhaus na Ehrwalder Alm
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

Ne
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Horské kolo  
 

    
 

 Copyright © 2012-2024, www.bergfahrer.eu
Všechna práva vyhrazena.

WWW.BERGFAHRER.EU

TOPlist