www.bergfahrer.eu

 

ÚVOD AKTUALITY FOTOGALERIE KONTAKT    
     
MÉ VÝJEZDY
 
 

 

 

 
 

Müstair

Müstair 1274m - Ofenpass 2149m.

Výjezd začíná ve starobylém městečku Müstair na hranici s Itálií v nadmořské výšce 1274m, ale vlastní výjezd do průsmyku se zvedá až po 3 kilometrech z vesnice St. Maria z nadmořské výšky 1375m a má sklon 6-8%. Nevýhodou celého výjezdu je velká frekvence automobilů na hlavní silnici, po které jedete, která spojuje Ober Engadin s Val Venosta v Itálii. Po převýšení 200m se silnice narovnává a opět se zvedá až ve vesnici Tchierv. Nad touto vesnicí z nadmořské výšky 1850m začíná prudké vrcholové stoupání v nádherných serpentinách se stoupáním 11-13% prakticky až na vrchol. Na 18 kilometrech překonáte převýšení 950m. Na cestě je množství Gasthofů, kde je možné se občerstvit, taktéž na vrcholu.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Četné restaurace ve vesnicích St. Maria a Tchierv.
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

Přímo na vrcholu hotel s restaurací.
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

2
 
    VÝBAVA

Silniční koloMüstair

Müstair 1274m - Umbrailpass 2501m.

Výjezd začíná ve starobylém městečku Müstair u hranice s Itálií v nadmořské výšce 1274m, po 3 kilometrech mírného stoupání s převýšením 100m po hlavní silnici přijedete do vesnice St. Maria, která též má dostatek ubytovacích kapacit a může být výchozím místem mnoha výjezdů. Teprve zde ve výšce 1374m začíná to opravdové stoupání na Umbrailpass. Nejdříve jedete přímo na jih nad vesnici směrem k Itálii po velice kvalitním asfaltu. Stoupání lesem četnými serpentinami a mnohými vracáky má průměrné stoupání kolem 6-8%. Jediné místo občerstvení je na vyhlídkovém Gasthofu Alpenrose v 1788m. Vodu můžete doplnit z bystřiny křižující silnici ve výšce 1900m. Zde začíná šotolinová cesta končící až nad hranicí lesa ve výšce 2000m. Jde přibližně o 1 kilometrový úsek, kde silničáři budou trochu nadávat nad absencí asfaltu, který však začíná hned nad hranicí lesa. Klasické alpské serpentiny vás v horské krajině bez stromů zavedou až na vrchol průsmyku na hranici s Itálií. Zde je stará celnice na vrcholu průsmyku ve výšce 2501m, ve které občerstvení nenajdete. Pokud máte hlad, musíte vyjet o 250m výš až na Passo dello Stelvio, které je z Umbrailpassu na dohled a dojedete na něj po 3 kilometrech po nové asfaltové silnici. Celým výjezdem zdoláte na16 kilometrech převýšení 1237m, vlastní stoupání je na 13 kilometrech převýšení 1134m tedy průměrné stoupání 8,7%.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Četné restaurace ve vesnici St. Maria Gasthaus Alpenrose v 1788m.
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

Není.
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Silniční koloMüstair

Müstair 1274m - Umbrailpass 2501m - Passo dello Stelvio 2757m.

Výjezd začíná ve starobylém městečku Müstair u hranice s Itálií v nadmořské výšce 1274m, po 3 kilometrech mírného stoupání s převýšením 100m po hlavní silnici přijedete do vesnice St. Maria, která též má dostatek ubytovacích kapacit a může být výchozím místem mnoha výjezdů. Teprve zde ve výšce 1374m začíná to opravdové stoupání na Umbrailpass. Nejdříve jedete přímo na jih nad vesnici směrem k Itálii po velice kvalitním asfaltu. Stoupání lesem četnými serpentinami a mnohými vracáky má průměrné stoupání kolem 6-8%. Jediné místo občerstvení je na vyhlídkovém Gasthofu Alpenrose v 1788m. Vodu můžete doplnit z bystřiny křižující silnici ve výšce 1900m. Zde začíná šotolinová cesta končící až nad hranicí lesa ve výšce 2000m. Jde přibližně o 1 kilometrový úsek, kde silničáři budou trochu nadávat nad absencí asfaltu, který však začíná hned nad hranicí lesa. Klasické alpské serpentiny vás v horské krajině bez stromů zavedou až na vrchol průsmyku na hranici s Itálií. Zde je stará celnice na vrcholu průsmyku ve výšce 2501m, ve které občerstvení nenajdete. Dále po několika desítkách metrů sjezdu s mírného kopečka, kdy ztratíte jen pár metrů výšky, se napojíte u rozvalin vyhořelého hotelu na hlavní silnici Bormio – Passo dello Stelvio, po které na krásném novém asfaltě po 3 kilometrech dorazíte na vrchol 3. nejvyššího vyasfaltového průsmyku v Evropě.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Četné restaurace ve vesnici St. Maria Gasthaus Alpenrose v 1788m.
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

Pizzeria a restaurace hotelů.
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

4
 
    VÝBAVA

Silniční kolo  
 

    
 

 Copyright © 2012-2024, www.bergfahrer.eu
Všechna práva vyhrazena.

WWW.BERGFAHRER.EU

TOPlist