www.bergfahrer.eu

 

ÚVOD AKTUALITY FOTOGALERIE KONTAKT    
     
MÉ VÝJEZDY
 
 

 

 

 
 

St. Maria

St. Maria 1375m - Ofenpass 2149m.

Výjezd začíná v vesnice St. Maria z nadmořské výšky 1375m a má sklon 6-8%. Nevýhodou celého výjezdu je velká frekvence automobilů na hlavní silnici, po které jedete, která spojuje Ober Engadin s Val Venosta v Itálii. Po převýšení 200m se silnice narovnává a opět se zvedá až ve vesnici Tchierv. Nad touto vesnicí z nadmořské výšky 1850m začíná prudké vrcholové stoupání v nádherných serpentinách se stoupáním 11-13% prakticky až na vrchol. Na 15 kilometrech překonáte převýšení 850m. Na cestě je množství Gasthofů, kde je možné se občerstvit, taktéž na vrcholu.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Četné restaurace ve vesnicích St. Maria a Tchierv.
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

Přímo na vrcholu hotel s restaurací.
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

2
 
    VÝBAVA

Silniční koloSt. Maria

St. Maria 1375m - Umbrailpass 2501m.

Výjezd začíná ve vesnici St. Maria ve výšce 1375m, která má dostatek ubytovacích kapacit a může být výchozím místem mnoha dalších výjezdů. Nejdříve jedete přímo na jih nad vesnici směrem k Itálii po velice kvalitním asfaltu. Stoupání lesem četnými serpentinami a mnohými vracáky má průměrné stoupání kolem 6-8%. Jediné místo občerstvení je na vyhlídkovém Gasthofu Alpenrose v 1788m. Vodu můžete doplnit z bystřiny křižující silnici ve výšce 1900m. Zde začíná šotolinová cesta končící až nad hranicí lesa ve výšce 2000m. Jde přibližně o 1 kilometrový úsek, kde silničáři budou trochu nadávat nad absencí asfaltu, který však začíná hned nad hranicí lesa. Klasické alpské serpentiny vás v horské krajině bez stromů zavedou až na vrchol průsmyku na hranici s Itálií. Zde je stará celnice na vrcholu průsmyku ve výšce 2501m, ve které občerstvení nenajdete. Pokud máte hlad, musíte vyjet o 250m výš až na Passo dello Stelvio, které je z Umbrailpassu na dohled a dojedete na něj po 3 kilometrech po nové asfaltové silnici. Celým výjezdem zdoláte na 13 kilometrech převýšení 1136m tedy průměrné stoupání 8,7%.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Četné restaurace ve vesnici St. Maria Gasthaus Alpenrose v 1788m.
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

Není.
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Silniční koloSt. Maria

St. Maria 1375m - Umbrailpass 2501m - Passo di Stelvio 2757m.

Výjezd začíná ve vesnici St. Maria ve výšce 1375m.Nejdříve jedete přímo na jih nad vesnici směrem k Itálii po velice kvalitním asfaltu. Stoupání lesem četnými serpentinami a mnohými vracáky má průměrné stoupání kolem 6-8%. Jediné místo občerstvení je na vyhlídkovém Gasthofu Alpenrose v 1788m. Vodu můžete doplnit z bystřiny křižující silnici ve výšce 1900m. Zde začíná šotolinová cesta končící až nad hranicí lesa ve výšce 2000m. Jde přibližně o 1 kilometrový úsek, kde silničáři budou trochu nadávat nad absencí asfaltu, který však začíná hned nad hranicí lesa. Klasické alpské serpentiny vás v horské krajině bez stromů zavedou až na vrchol průsmyku Umbrailpass na hranici s Itálií. Zde je stará celnice na vrcholu průsmyku ve výšce 2509m, ve které občerstvení nenajdete. Dále po několika desítkách metrů sjezdu z mírného kopečka, kdy ztratíte jen pár metrů výšky, se napojíte u rozvalin vyhořelého hotelu na hlavní silnici Bormio – Passo di Stelvio, po které na krásném novém asfaltě po 3 kilometrech dorazíte na vrchol 3. nejvyššího vyasfaltového průsmyku v Evropě. Celkově na výjezdu dlouhém 16 kilometrů překonáte převýšení 1382m s průměrným stoupáním 8,6%.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Četné restaurace ve vesnici St. Maria Gasthaus Alpenrose v 1788m.
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

Pizzeria a restaurace hotelů.
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

4
 
    VÝBAVA

Silniční kolo  
 

    
 

 Copyright © 2012-2024, www.bergfahrer.eu
Všechna práva vyhrazena.

WWW.BERGFAHRER.EU

TOPlist